KARIÉRNE DNI FARMACEUTOV
2020

5. - 8. októbra 2020


 Aká kariéra ťa čaká?

Bude to lekáreň, výskum, klinické skúšanie, skúsiš byť reprezentantom alebo kontrolórom kvality liečiv? Alebo ťa láka niektorá z mnoho ďalších pracovných príležitostí, ktoré sme ako farmaceuti kvalifikovaní vykonávať?

Počas Kariérnych dní farmaceutov (KDF) si môžeš urobiť prehľad vo svete farmaceutických spoločností, ktoré sa tu predstavia, a spýtať sa ich zástupcov čokoľvek, čo ťa zaujíma – či to je už portfólio ich pracovných ponúk, detaily pracovnej náplne alebo tipy, ako sa stať vhodným kandidátom práve pre ich spoločnosť. Na základe získaných informácií sa budeš vedieť aj ty sám začať profilovať a urobiť si jasno v tom, čo by ťa bavilo a čo je pre teba to pravé.

Tieto stránky ti pri tvojom pátraní môžu pomôcť.


GENERÁLNY PARTNER

Pre BENU sú na prvom mieste ľudia. Ich potreby sú hlavným princípom našich aktivít v rámci nášho zdravotníctva, ale aj interných ľudských zdrojov – ako súčasť každodennej práce, tak isto ako aj investícia do budúcnosti.

Je pre nás dôležité, aby sa ľudia u nás cítili príjemne a preto sa snažíme vytvárať pozitívnu pracovnú atmosféru. Samozrejme, kladieme veľký dôraz na vysokú odbornosť a profesionalitu našich lekárnikov.

Lekárnické remeslo vnímame ako poslanie. Nie sú a nechceme aby boli iba predavačmi. Sú to odborníci, ktorí v BENU nachádzajú široké uplatnenie, sú podporovaní vo vzdelávaní a rozvoji, majú možnosť realizovať svoje sny, zdieľať svoje nápady a napredovať.

Pretože len „Skvelí lekárnici vytvoria skvelé lekárne“


HLAVNÝ PARTNER

Na tohtoročných kariérnych dňoch farmaceutov sa vám predstaví spoločnosť Zentiva, tradičný výrobca kvalitných liekov pre pacientov v celej Európe. Pokračuj v čítaní…

Poslaním spoločnosti Teva je poskytovať kvalitné inovatívne lieky ľuďom na celom svete. Spoločnosť začínala ako malý podnik v Jeruzaleme v roku 1901. Pokračuj v čítaní…
Lekárne Dr. Max sú na Slovensku od roku 2006. V súčasnosti s 314 lekárňami patria medzi lídrov na trhu a zákazníci môžu využiť aj ich internetovú lekáreň. Pokračuj v čítaní…

VYSTAVOVATEĽ

Sme medzinárodná americká spoločnosť so sídlom v Durham v Južnej Karolíne v USA, ktorá má 67 000 zamestnancov po celom svete. Pokračuj v čítaní…
História spoločnosti Servier sa píše od roku 1954. Dnes je to s 21 400 zamestnancami v 146 krajinách sveta druhá najväčšia francúzska farmaceutická spoločnosť na svete. Pokračuj v čítaní…
Švajčiarska spoločnosť s dlhoročnou tradíciou, ktorá siaha až do roku 1896. Pôsobí vo viac ako 100 krajinách po celom svete a v roku 2019 zamestnávala 98-tisíc zamestnancov. Pokračuj v čítaní…
MED-ART je slovenský veľkodistribútor. Predmetom činnosti je distribúcia humánnych a veterinárnych liekov, zdravotníckych pomôcok, kozmetiky, diagnostík, homeopatík a doplnkového sortimentu vrátane nutričných a dietetických prípravkov. Pokračuj v čítaní…
Vaša Lekáreň je virtuálna sieť verejných lekární. Bola založená spoločnosťou MED-ART v roku 2012. Aktuálne tvorí sieť viac ako 270 nezávislých lekární po celom Slovensku.
Wörwag Pharma GmbH & Co.KG nemecká farmaceutická spoločnosť, špecializovaná hlavne na oblasť biofaktorov. Pokračuj v čítaní…

MALÝ VYSTAVOVATEĽ

Homeopatia je viac ako 200-ročná liečebná metóda. Názov pochádza z gréckych slov homoios – podobný a pathos – choroba. Je založená na tzv. princípe podobnosti a teda platí: „Similia similibus curantur“, podobné sa lieči podobným. Pokračuj v čítaní… 

INTERPHARM Slovakia, a.s. bola založená v roku 2000. Od začiatku svojho pôsobenia je zameraná na zásobovanie vybraným sortimentom akým sú OTC produkty, vitamíny, čaje, liečebná kozmetika. Pokračuj v čítaní…
Poslaním našej spoločnosti je poskytovať odborné poradenstvo a kvalitné služby našim zákakom a zamestnancom. Pokračuj v čítaní…
Lekárne BENU si za dlhé roky vybudovali služby, ktoré inde len tak nenájdete. Či už je to poradenstvo a individuálne konzultácie, e-shop,  zmeranie glukózy v krvi alebo zákaznícky program BENU PLUS. Pokračuj v čítaní...

V SPOLUPRÁCI

Asociácia dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok je záujmovým združením právnických osôb založená v roku 1992. Je to registrovaná značka, ktorá je Akceptovateľná, Dostupná, Legitímna a združuje celý liekový reťazec od výrobcov liekov, dietetických potravín a zdravotníckych pomôcok, cez distribúciu liekov až po majiteľov lekární.

AIESEC je globálna platforma pre mladých ľudí, ktorí sa chcú osobnostne a profesionálne rozvíjať. Je to apolitická, nezávislá nezisková organizácia riadená študentmi a čerstvými absolventmi vysokých škôl.
Inovatívne lieky neustále posúvajú hranice možností boja s chorobami, zachraňujú, predlžujú a zlepšujú životy ľudí. Inovácie nemôžu prichádzať bez odborného výskumu a vývoja. Inovatívne farmaceutické spoločnosti združené v Asociácii inovatívneho farmaceutického priemyslu to vedia, a preto investujú do výskumu a vývoja niekoľkonásobne viac zdrojov ako iné priemyselné odvetvia.
CURAPROX znamená poznatky a zdieľanie zručností za účelom prinášania dokonalej ústnej starostlivosti, a tým aj ústneho zdravia – už od roku 1972. Ústne zdravie je zásadné pre zdravie jednotlivých orgánov a celkové zdravie tela. So značkou CURAPROX je čistenie zubov zábavou. Ich produkty nie sú len účinné, ale zároveň pomáhajú udržať motiváciu pre dôkladné čistenie.
Digital Marketing Club vznikol v roku 2011 na FM UK so zámerom vzdelávať študentov a pripravovať ich na prax v oblasti online marketingu a podnikania. Po rokoch pôsobenia klub vychoval stovku šikovných marketérov, preto už svoje aktivity nezameriavajú iba na študentov, ale aj na odbornú verejnosť, ktorá v tomto klube nájde okrem vzdelávania aj prístup k zaujímavým pracovným pozíciám a komerčným projektom.
GENAS je dobrovoľné neziskové záujmové združenie právnických osôb, združujúce výrobcov generických liekov a výrobcov biologicky podobných liekov (biosimilárov). Pokračuj v čítaní…

Teach For Slovakia  je dvojročný full-time program intenzívneho osobnostného a profesionálneho rozvoja pre aktívnych absolventov vysokých škôl všetkých odborov, ktorí chcú posunúť seba a Slovensko vpred.

Grandaliro vzniklo ako marketingová agentúra, ktorá sa venuje marketingu pre farmaceutické spoločnosti. Firma Grandaliro spolupracuje s najväčšími spoločnosťami z farmaceutického priemyslu, ktorým pomáhajú budovať digitálnu komunikáciu.

Firma Conque, sro je polygrafická a tlačiarenská spoločnosť, ktorá nám pretavila do fyzickej podoby väčšinu materiálov na, teraz už presunuté, Kariérne dni farmaceutov 2020.

Senchia je digitálna zdravotnícka spoločnosť so sídlom na Slovensku, ktorá vytvára inovatívny prístup k starostlivosti o pacienta spájaním lekárskych vied s technológiou a kreativitou. Spolupráca v digitálnom veku vytvára účinnejšie zdravotnícke riešenia, ktoré dokážu zlepšiť život pacienta.

V dnešnej dobe trpia celosvetovo obezitou viac ako 2 miliardy ľudí, teda každý druhý dospelý a každé piate dieťa. Situácia je vážna aj na Slovensku – nadváha sužuje takmer dve tretiny dospelej populácie a je čoraz častejšia aj v detskej a adolescentnej populácii.

Deň obezity, ktorý sa každoročne koná 4. marca, má za cieľ zvýšiť informovanosť o obezite a ďalších chorobách, ktoré ovplyvňuje, a súčasne zlepšiť prevenciu, liečbu a starostlivosť.

Očami farmácie  je názov nového podcastu, kde Marek Kajan ľudsky vysvetľuje zaujímavé fakty a poznatky z oblasti farmácie. 
V doterajších 14 epizódach sa preberajú témy ako antikoncepcia a rovnoprávnosť pohlaví, porovnanie lieku s homeopatikom, ako vzniká bolesť, trest smrti či botox.

Slovenská lekárnická komora združuje a reprezentuje vyše 4 500 farmaceutov na Slovensku. Cieľom komory je rozširovať odborný profil farmaceutov prostredníctvom sústavného vzdelávania, vydavateľskej činnosti a realizácie osvetových kampaní, hájiť záujmy svojich členov aktívnym angažovaním v procese tvorby liekovej politiky, zvyšovať spoločenský status profesie lekárnika a poskytovať svojim členom odborné, ekonomické a právne poradenstvo.

Sekcia nemocničných lekárnikov Slovenskej lekárnickej komory vznikla v roku 1994 ako dobrovoľné združenie nemocničných lekárnikov, reprezentujúce a definujúce ich potreby a požiadavky. Okrem participácie na tvorbe farmaceutickej legislatívy sekcia zabezpečuje pre nemocničných lekárnikov rôzne vzdelávacie aktivity. Každoročne organizuje Kongres nemocničného lekárenstva a rôzne tematické kurzy.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv je národná lieková agentúra pôsobiaca na Slovensku. Sídli v Bratislave, pričom v mestách Topoľčany, Žilina, Zvolen a Košice má svoje detašované pracoviská. Pokračuj v čítaní…

Farmaceutická Fakulta UK vznikla v roku 1952 a je jedinou farmaceutickou fakultou na Slovensku. V súčasnosti študuje na FaF UK v rôznych študijných programoch viac ako 1 600 študentov zo Slovenska a iných krajín. 

Univerzita Komenského v Bratislave oslávila minulý rok 100. výročie založenia a pravidelne sa umiestňuje v celosvetových rebríčkoch najlepších univerzít sveta. Na 13 fakultách poskytuje najširší výber študijných programov (vyše 800) v troch stupňoch, pričom viaceré z nich sú na Slovensku jedinečné. UK je tiež výskumnou inštitúciou, ktorá zastrešuje stovky domácich i zahraničných vedeckovýskumných projektov.

Zodpovedný k sebe, zodpovedný k planéte.