Wörwag Pharma GmbH & Co.KG nemecká farmaceutická spoločnosť, špecializovaná hlavne na oblasť biofaktorov.

V roku 1965 Dr. Fritz Wörwag založil spoločnosť a dodnes sa aktívne podieľa na jej vedení spolu so svojimi deťmi pani Monikou Wörwag a Dr. Marcusom Wörwagom.

Okrem domovskej krajiny má svoje pobočky v Európe, Ázii, Afrike a Amerike. Na Slovensku pôsobí od roku 1999. Dnes sa radí medzi 30 najväčších spoločností na slovenskom trhu, má 34 zamestnancov. Naším cieľom je budovať postavenie spoločnosti korektnej ku svojim klientom, priateľskej k pacientom a férovej k zamestnancom.

Kladieme veľký dôraz na priamu spoluprácu so zdravotníkmi najmä v oblasti ich vzdelávania. Lekárnici predstavujú pre nás významnú skupinu. Ich jedinečnosť je v tom, že sú nielen odborníkmi na problematiku liekov, no zároveň sú často prvými a možno aj jedinými odborníkmi, ktorých pacient vyhľadá a od ktorých očakáva pomoc. Sme si vedomí tejto skutočnosti, a preto sa veľmi intenzívne venujeme ďalšiemu vzdelávaniu a edukácii lekárnikov v praxi.

Vieme, že budúcnosť je v mladej generácii, preto sme v roku 2015 nadviazali spoluprácu s Vašou FaF UK. Chceme tak podporiť i Vaše vzdelávanie.