GLENMARK PHARMACEUTICALS SK 


Spoločnosť Glenmark Pharmaceuticals Ltd. bola založená v roku 1977 v Indii. Glenmark Pharmaceuticals je celosvetovo pôsobiaca nadnárodná integrovaná farmaceutická spoločnosť so sídlom v Mumbaji, kde sa nachádza aj výskumná a vývojová základňa spoločnosti. 


Glenmark Pharmaceuticals Ltd. aktuálne pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta a roku 1998 je CEO celej spoločnosti Glenn Saldanha. 

V roku 2007 sa uskutočnila akvizícia, pri ktorej Glenmark Pharmaceuticals Ltd. získal českú spoločnosť Medicamenta. Súčasťou akvizície bol aj výrobný závod spoločnosti Medicamenta vo Vysokom Mýte. Vo Vysokom Mýte sa realizuje výroba, prepúšťanie a finálne balenie množstva liekov a výživových doplnkov pre celý región Európskej únie.  


Od apríla 2009 naša firma, ktorá mala predtým názov Medicamenta, vystupuje pod novým názvom Glenmark Pharmaceuticals s.r.o. so sídlom v Prahe a GLENMARK PHARMACEUTICALS SK, s.r.o. v Bratislave.   

Glenmark Pharmaceuticals je zameraný na priekopnícke objavovanie nových liekov predovšetkým v oblasti zápalu (CHOCHP/astma, reumatoidná artritída, atď.), metabolických porúch (cukrovky, obezity atď.) a bolesti (neuropatickej a zápalovej bolesti). Množstvo potenciálnych nových liekov je v rôznych fázach predklinického a klinického vývoja. 

V súčasnej dobe sa spoločnosť radí medzi TOP 80 svetových pharma a biotechnologických spoločností (podľa rebríčka SCRIP 100 2019). V roku 2011 bol Glenmark vybraný ako „najlepšia spoločnosť na rozvíjajúcich sa trhoch“ a získal uznanie za „Best Overall Pipeline 2011″ od SCRIP, najrešpektovanejšieho farmaceutického časopisu na svete. Glenmark je globálnou a vedúcou farmaceutickou spoločnosťou založenou na integrovanom výskume.  

Základ firemnej kultúry tvoria zamestnanci, ktorí vyznávajú naše hodnoty:  

ACHIEVEMENT


We value the achievement of objectives and consistently strive towards our vision, with preservence.

RESPECT


We respect all our stakeholders.


KNOWLEDGE


We value knowledge such that it empowers our people to find innovative solutions to manage change.