Vitajte na stránkach .blogu SSŠF.
Miesta, kde býva duša študenta farmácie.
Zašívate sa tu? Objavujete? Klikli ste omylom?
My vás nesúdime. Iba sme radi, že ste prišli.
Pohodlne sa teda usaďte, uvoľnite sa, zavrite oči a...
Alebo radšej nie.
Živel menom študent farmácie treba vnímať všetkými zmyslami.

Riešenie z Farmakovín

Kazuistiku zameranú na detského pacienta pripravila PharmDr. Zuzana Kiliánová, PhD. Kľúčom bolo identifikovať farmakoterapeutické problémy a uviesť, aké zmeny by ste v liečbe navrhli.

Čítajte viac
Príbeh zázvoru

Mnohí ho poznajú pod názvom zázvor a spájajú si ho s jeho štipľavou chuťou. Dnes si povieme niečo o obľúbenom ďumbieri lekárskom.

Čítajte viac
Pondelkový pokec v utorok

V dnešnom diele sa spolu pozrieme na benefity genomickej analýzy, predstavíme si novú liečbu Crohnovej choroby a taktiež aj nový test kognitívnych schopností, ktorý môže včas odhaliť príznaky demencie.

Čítajte viac
Archívny článok

Criglerov-Najjarov syndróm je zriedkavé genetické ochorenie charakterizované neschopnosťou správne premieňať a vylučovať bilirubín z tela.

Čítajte viac
Pondelkový pokec s Peťom

Dnes sa spolu pozrieme na nový spôsob podávania liekov cez hematoencefalickú bariéru, ukážeme si skupinu baktérií, ktorá je každoročne zodpovedná za tisíce predčasných pôrodov a úmrtí, a nakoniec...

Čítajte viac
Voľnopredajné lieky

Ahojte, milí čitatelia, aj tentokrát budeme pokračovať v tematike ochorení postihujúcich respiračný systém. Predpokladám, že každý z nás sa už stretol s rinitídou, bežne nazývanou nádcha.

Čítajte viac
Pondelkový pokec s Peťom

V novom pondelkovom pokeci vám prinášam informácie o tom, ako B-bunky pomáhajú pri hojení rán, o tom, ako môže génová expresia v hypotalame ovplyvniť budúce zdravie človeka alebo aj...

Čítajte viac