Vitajte na stránkach .blogu SSŠF.
Miesta, kde býva duša študenta farmácie.
Zašívate sa tu? Objavujete? Klikli ste omylom?
My vás nesúdime. Iba sme radi, že ste prišli.
Pohodlne sa teda usaďte, uvoľnite sa, zavrite oči a...
Alebo radšej nie.
Živel menom študent farmácie treba vnímať všetkými zmyslami.

S Danielom o bylinkách

Ak sa v týchto dňoch vydáte na prechádzku do Botanickej záhrady UK, máte možnosť vzhliadnuť rozkvitnuté rozárium plné najrôznejších variet ruží. Ideálne, ak máte pred sebou ešte poslednú skúšku a hľadáte príjemné miesto na učenie.

Čítajte viac
Pár slov pre knihomoľov

Pripútajte sa prosím! Tento raz spolu vyrazíme na cestu okolo Európy. V hlavnej úlohe sa nám predstaví vodič autobusu – Ondrej. Tento sarkastický a brutálne úprimný týpek nám priblíži radosti a starosti, ktoré sú spojené s vozením turistov.

Čítajte viac
Pár slov pre knihomoľov

Bude to bolieť je veta, ktorá príznačne vystihuje túto knižku. Ide o autentické zápisky mladého začínajúceho lekára (autora knihy), ktorý opisuje jeho profesionálnu cestu. Od dňa, kedy sa rozhodol pre medicínu, cez to, ako stúpal po kariérnom rebríčku ...

Čítajte viac
Livka na cestách

Nový semester nám už začal, stihli sme zažiť Tabletku Farmaceutov, KDF vrámci TyFaVKy, kvízy či týždeň boja proti obezite. Vítame vás pri letnom vydaní SSŠF blogu, ktorý začíname s Livkou na cestách.

Čítajte viac
Pár slov pre knihomoľov

Realita všedných dní vie byť niekedy až príliš fádna. Aj vy túžite občas popustiť uzdu svojej predstavivosti a uletieť si na krídlach fantázie niekam ďaleko?  Ponúkam vám možnosť spríjemniť si tieto okamihy...

Čítajte viac
S Danielom o bylinkách

Smelo možno povedať, že sa „zvianočnieva“. Vonku začína byť cítiť sladký vianočný punč, na trhoch ponúkajú horúce voňavé pečivo. Čo majú tieto veci spoločné? Pravdepodobne je za tú príjemnú vôňu spoluzodpovedná práve škorica.

Čítajte viac
Vyhodnotenie tajničky

Milí čitatelia, tento piatok 17. novembra mali všetci študenti svoj sviatok. Zároveň s 34. výročím Nežnej revolúcie sme oslávili aj Deň študentstva. Pri tejto príležitosti sme zároveň vyžrebovali výhercu...

Čítajte viac
Livka na cestách

Ahojte ! Momentálne vás pozdravujeme z Prahy, kde sme v sobotu strávili Magistraliter víkend Maxcamp a nedeľu trávime voľným programom v meste. Prečítajte si viac o tom, ako nás táto skúsenosť obohatila a čo všetko sme stihli zažiť. :)

Čítajte viac