Vitajte na stránkach .blogu SSŠF.
Miesta, kde býva duša študenta farmácie.
Zašívate sa tu? Objavujete? Klikli ste omylom?
My vás nesúdime. Iba sme radi, že ste prišli.
Pohodlne sa teda usaďte, uvoľnite sa, zavrite oči a...
Alebo radšej nie.
Živel menom študent farmácie treba vnímať všetkými zmyslami.

Pár slov pre knihomoľov

Realita všedných dní vie byť niekedy až príliš fádna. Aj vy túžite občas popustiť uzdu svojej predstavivosti a uletieť si na krídlach fantázie niekam ďaleko?  Ponúkam vám možnosť spríjemniť si tieto okamihy...

Čítajte viac
S Danielom o bylinkách

Smelo možno povedať, že sa „zvianočnieva“. Vonku začína byť cítiť sladký vianočný punč, na trhoch ponúkajú horúce voňavé pečivo. Čo majú tieto veci spoločné? Pravdepodobne je za tú príjemnú vôňu spoluzodpovedná práve škorica.

Čítajte viac
Vyhodnotenie tajničky

Milí čitatelia, tento piatok 17. novembra mali všetci študenti svoj sviatok. Zároveň s 34. výročím Nežnej revolúcie sme oslávili aj Deň študentstva. Pri tejto príležitosti sme zároveň vyžrebovali výhercu...

Čítajte viac
Livka na cestách

Ahojte ! Momentálne vás pozdravujeme z Prahy, kde sme v sobotu strávili Magistraliter víkend Maxcamp a nedeľu trávime voľným programom v meste. Prečítajte si viac o tom, ako nás táto skúsenosť obohatila a čo všetko sme stihli zažiť. :)

Čítajte viac
Nové psychoaktívne látky s Tomášom

Nitazény sú organické zlúčeniny prvýkrát syntetizované v päťdesiatych rokoch 20. storočia. Účinkom sa podobajú opioidným analgetikám, napriek tomu nikdy neboli uvedené na trh. Dôvodom bola ich privysoká účinnosť a riziko predávkovania.

Čítajte viac
Pár slov pre knihomoľov

Niekedy si človek kúpi knihu len preto, že sa mu páči obal. Pekná ilustrácia alebo zaujímavý titulok môže byť práve to, čo ťa osloví a chceš si ju prečítať. Kniha Zápisky cestujúcej mačky už na prvý pohľad vyzerala, že bude stáť za to.

Čítajte viac
S Danielom o bylinkách

V dnešnom blogu k pomarančovému čaju o piatej sa dozviete nielen o ich pôvode, obsahových látkach a význame vo farmácii, ale povieme si aj, ako pripraviť typický talianský aperitív.

Čítajte viac
Pár slov pre knihomoľov

Rozmýšľal si niekedy nad tým, ako by vyzeral tvoj život, ak by si jedného dňa vykročil inou cestou? Vybral by si si inú školu, keby si dostal znova tú istú príležitosť? Skončil by si vzťah, ktorý ti nič neponúkal? Zavolal priateľovi,...

Čítajte viac
Livka na cestách

Zimný semester sa už začal a Livka na cestách už nie je, teda aspoň na tých erasmáckych nie, ale chcela by zaspomínať na ne s vami a podeliť sa o svoje zážitky z letného semestra.

Čítajte viac