Sandoz

Značka Sandoz je zárukou kvality, ktorej ako symbolu pre kvalitné a cenovo dostupné lieky dôverujú zdravotnícki pracovníci na celom svete. Začiatky značky siahajú k založeniu spoločnosti Kern & Sandoz v roku 1886 vo Švajčiarsku. Historické míľniky súvisiace so značkou Sandoz zahŕňajú uvedenie Calcium Sandoz v roku 1929, prvého perorálne podávaného penicilínu v roku 1951 a objavenie imunosupresívneho účinku cyklosporínu v roku 1972, ktorý sa v súčasnosti používa pri transplantáciách. Ďalším príkladom našej inovačnej schopnosti sú biosimilárne (biologicky podobné) lieky.  


Zatiaľ čo biologické lieky ponúkajú revolučnú možnosť liečby mnohých ochorení, rastúci dopyt po nich v kombinácii s historicky obmedzenou konkurenciou vyvíja tlak na rozpočty v oblasti zdravotnej starostlivosti a obmedzuje ich dostupnosť pre pacientov. Biosimilárne lieky zvyšujú dostupnosť biologických liekov pre pacientov a súčasne šetria náklady t.j. verejné zdroje na systém zdravotnej starostlivosti. Spoločnosť Sandoz vyvíja biosimilárne lieky od roku 1996 a za ten čas dosiahla množstvo prvenstiev, vrátane prvého registrovaného biosimilárneho lieku v Európe (Omnitrope v roku 2006). 


Sme svetovým lídrom v oblasti generických a biosimilárnych liekov zaväzujúcim sa zohrávať vedúcu úlohu pri podpore prístupu k liekom na celom svete.1 


ZDROJE: 

  1. www.sandoz.sk Inovácia, kvalita | Sandoz Slovakia