STUDENT EXCHANGE PROGRAMME

Student Exchange Programme (SEP) je jedna z hlavných aktivít IPSF, ktorá študentom umožňuje  zúčastniť sa profesionálnej výmennej stáže vo viac než 80 krajinách sveta. Vďaka SEP-u okrem získania praktických zručností na každého študenta farmácie čaká nová kultúra, noví priatelia a nezabudnuteľný zážitok. 

Každý rok dostane približne 900 študentov farmácie možnosť absolvovať výmenný pobyt a vyskúšať si svoj odbor v inej krajine. Väčšina výmen sa uskutoční hlavne od mája do konca septembra. Stáže trvajú zvyčajne 3 týždne až tri mesiace s minimálnym počtom odpracovaných hodín 60 za mesiac. V ponuke sú Slovensku blízke krajiny ako Francúzsko, Poľsko či Španielsko, ale aj vzdialené a viac exotické ako Peru či Juhoafrická republika. Študenti sú na základe svojich preferencií umiestnení do rôznych odvetví farmácie ako napríklad verejná či nemocničná lekáreň, farmaceutický priemysel alebo výskum na univerzite.

Hlavnou tvárou SEP-u v každej krajine je Student Exchange Officer, v skratke SEO. Jeho úlohou je dohodnúť stáže našich študentov v zahraničnej krajine a pripraviť SEP pre zahraničných študentov u nás. SEO je prvá osoba, ktorú študent musí kontaktovať v prípade záujmu o stáž. Student Exchange Programme sa môžu zúčastniť iba študenti, ktorí sú členmi IPSF a tými sa stávajú vďaka členstvu v SSŠF. Keďže počet miest pre SEP je limitovaný, každý rok v novembri prebieha výberové konanie.

 

Máš záujem zúčastniť sa SEP-u alebo chceš sa niečo spýtať?
Kontaktuj nášho Student Exchange Officer-a na sep.spsa@gmail.com.

Viac informácií o programe nájdeš aj na www.ipsf.org/student-exchange-programme