Livka na cestách

Autor: Lívia Pazúriková

 

Livka na cestách

 

Ahojte ! Prichádzam s novým updatom z Erasmu, ale pred tým, než začneme, vám chcem aj ja takto popriať krásne Vianoce a vianočné sviatky v kruhu vašich najbližších. Ja som sa tento rok rozhodla ostať v zahraničí, tak mám možnosť zažiť svoje prvé „Friendsmas.“

 

 Odkedy som sa naposledy ozvala, moc sa toho neudialo a Livka na cestách veľmi nebola. Ako hádam všetci študenti farmácie doma, tak aj v zahraničí je ťažké mať viac voľného času na iné veci, než je škola. V tomto období som sa viac-menej len stretávala s ľuďmi po meste, v knižnici, mala veľa školy – labáky, seminárky, protokoly (farmaceutická klasika).

 Koncom novembra sa tu otvorili aj vianočné trhy. Sú veľmi srandovné, majú tento rok tému „biológia/život“, čiže nie moc vianočné, je tu len veľa svetielok, po meste visia vlákna DNA, embryo, lietajúce spermie, vajíčka... tak vždy len pozerám po tej výzdobe keď idem okolo a sa pýtam: „prečo?“ :D Nikto nevieme, ale nevadí aspoň to je téma na small-talk.

 Čo sa týka zaujímavostí, tak 5.12. tu mali vystúpenie Milky Chance, kde sa stretlo veľa Erasmákov, zrejme to bol event roka. :D <3 Podobne ako na Slovensku, tiež sa tu toho veľa nedeje. Začala som ale podporovať aj miestnych hudobníkov a stihala som ísť aj na koncert chorvátskej skupiny. Veľa a často papáme vonku vďaka „Student Boni“ – jedlo nás potom priemerne vyjde 4 eurá a je v tom zahrnutá polievka alebo iné predjedlo, hlavné jedlo, šalát a nejaký dezert, väčšinou jablko. Ma to pomaly rozmaznáva, ale keď dávajú dotácie, tak ber!

 Teraz cez Vianoce sme v menšom Erasmus+ kruhu, na Štedrý večer som bola s Luckou zo Slovenska a Nicom z Grécka. Dnes to bude viac medzinárodné – pridá sa pár francúzov, nemcov, belgičanov.

1c659d53-14b9-48e4-855d-0d9b7cd6d93bjpg

 Cez sviatky, okrem toho, že sa budem musieť učiť na skúšky tak prídu mi 2 návštevy, na ktoré sa teším, že im to tu budem môcť poukazovať a že po dlhej dobe sa opäť uvidíme.

 Tak, ešte raz vám prajem príjemné sviatky a veľa štastia pri všetkých skúškach! Vidíme sa (čítame sa?) opäť nabudúce. :)

-Liv