Livka na cestách

Autor: Lívia Pazúriková

Livka na cestách

 

Ahojte ! Opäť sa hlásim z Erasmu. :) Letný semester tu je tiež v plnom prúde, starí kamoši erasmáci odišli, noví prišli a pomaly sa nové vzťahy opäť rozbiehajú. Posledné obdobie bolo mierne vypäté kvôli skúškam ale aj vzťahom, no viac sa dozviete, keď budete čítať ďalej.

 

            Naposledy som sa ozvala okolo Vianoc, tak odvtedy sa toho dosť udialo, až som musela v telefóne pozerať fotky, aby som si pripomenula niektoré udalosti a hlavne ich vedela aj časovo ohraničiť. :D Najväčšie „topky“ boli asi to, že som za 2 mesiace stihla prekonať chrípku aj kovid, hlavne keď sa bolo treba prebrať a začať učiť na skúšky. Na to mi, ale mamina vždy hovorí, že ja sa asi bez komplikácií neviem učiť, pretože sa mi vždy stane nejaký extrém pred dôležitým obdobím, skúškou...

            Mimo to ma prišla navštíviť kamoška z Francúzska, s ňou som bola prvý krát v Trieste, najbližšie talianske mesto, hneď kúsok za hranicami. Tam akurát prebiehala zaujímavá výstava Banksy-ho, tak sme neváhali a išli pozrieť. Neskôr prišli aj kamoši zo Slovenska, s ktorými sme išli pozrieť Bled a stihli sme tam ešte aj vianočné trhy. Ďalej pokračovalo učenie na skúšky, „prázdniny“ doma, kde som stihla vidieť aj väčšinu najbližších kamarátov a rodinu a koncom januára začal aj smutný moment lúčenia sa, kedy prví kamoši odchádzali späť do svojich krajín. Toto bolo pre nás dosť "bittersweet" lebo sme z posledných chvíľ chceli vyťažiť maximum. Pre mňa najsmutnejšie asi bolo, keď spolubývajúca odchádzala, pretože sme si neskutočne dobre sadli hneď od začiatku, ale už mi povedala že má v pláne prísť v lete pozrieť Slovensko, tak sa aspoň na to teším. Na druhej strane, to, že ktosi odíde neznamená, že aj kamarátstvo odíde. Síce sa hovorí „zmizne z očí, zmizne z mysle“ ale vďaka sociálnym sieťam tí ľudia z očí nezmiznú úplne.

0620ccef-9975-4a14-86bf-588e88a34852JPG159ad9c7-ef07-450b-82b1-c83fa3159157jpg

            Na začiatku semestra ESN hneď zorganizovalo pár parties, na jednej som aj bola, no a teda môžem povedať, že (bohužiaľ) nič moc, hlavne keď som sa dopočula od jednej holky, ktorá bola v zimnom semestri na Erasme v Litve, že tie parties tam vyzerali úplne rovnako, čiže žiadnu kreativitu ani effort do toho nedávajú. Na druhej strane ESN tiež zorganizovali víkendový výlet do Chorvátska, ktorého som sa zúčastnila. Išli sme do Zagrebu, kde sme mali walking tour od miestnej sprievodkyni, tam sme prešli asi najdôležitejšie body hlavného mesta, porozprávala nám o histórii aj súčasnosti mesta. Poobede sme sa vybrali do Museum of broken relationships, ktoré pôvodne pochádza odtiaľ, ale viete ho nájsť aj v iných krajinách. V nedeľu sme pokračovali do Národného parku Plitvické jazerá. Tam v noci nasnežilo a snežilo aj celý deň. K tomu nám ESN sprievodci povedali, že takto nesnežilo ani keď organizovali tento rovnaký výlet v zimnom semestri a dlho nevideli v tej oblasti tak veľa snehu. Bolo to fakt prekrásne, všetko pokryté snehom ale určite by som sa tam chcela raz vrátiť aj v lete a mať možnosť si celý park prejsť, lebo takto sme v ňom strávili približne 2 hodiny a určite neprešli všetko.

IMG-0886jpg

Držte sa a vidíme sa – čítame sa opäť nabudúce. :)

-Liv