Livka na cestách

Autor: Lívia Pazúriková

 

Livka na cestách

 

Ahojte! Nový semester nám už začal, stihli sme zažiť Tabletku Farmaceutov, KDF vrámci TyFaVKy, kvízy či týždeň boja proti obezite. Dúfame, že ste sa zabavili a čo-to aj naučili popri týchto aktivitách. Vítame vás pri letnom vydaní SSŠF blogu, ktorý začíname s Livkou na cestách.

Popri škole rôznych aktivitách, ktoré zorganizoval Spolok od začiatku semestra som zažila ešte aj taký rýchly trojdňový „Erasmus“ v Prahe. Primárne som tam išla na koncert no potom mi napadlo ozvať sa kamoške, práve z môjho prvého Erasmu v Ljubljane, či by chcela ísť so mnou do Prahy. Stretli sme sa aj s jej kamarátkou, ktorá tam trávi ten svoj a pritom sme spoznali aj iných študentov zo zahraničia. Porovnávali sme navzájom možnosti štúdia doma a v zahraničí, náročnosť jazyka, vtipné príhody zo života či nejaké kultúrne rozdiely.


blog1jpg      blog2jpgKoncert bol super i keď som tam bola sama a náš spoločný čas s kamarátkami sme ďalší deň strávili najmä vonku, na spoločnom pikniku, kde sme len kecali a oddychovali, nikam sme sa neponáhľali ale mali sme veľa čo doháňať, lebo sme sa dlho nevideli. Bolo to také pohladenie na duši a trochu cesta späť v čase, keď sme aj spomínali ako sme sa skamošili a čo všetko sme spolu v zahraničí zažili. Bolo to naozaj príjemné tým, že som vyšla z nejakej nonstop uponáhľanej rutiny, kedy stále treba niečo robiť alebo mať určité veci na pamäti a takýto výlet, kedy človek vypne, je treba raz za čas asi všetkým. :) Návrat späť do Bratislavy som pekne premostila tým, že som náhodne stretla svojich spolužiakov na stanici, vracali sa z Břeclavi, dokonca sme boli v tom istom vlaku a nevedeli sme o tom, až na zástavke autobusu. :D  


Prajem vám ešte pekný zvyšok semestra, veľa šťastia pri nadchádzajúcich zápočtoch a cestujte, keď sa dá! :)


-Liv