Vinšujeme vám...

Autori: Redakčná rada SSŠF

Spracovala: Daniela Chlebáková


Vianoce sú už tu. V domovoch rozvoniavajú čerstvo napečené perníky, v diaľke počuť koledy, na stromčekoch sa ligocú farebné ozdoby a celý svet je zrazu krajším miestom. Aj Redakčná rada SSŠF vám chce spríjemniť vianočný čas, posiela vám preto svoje priania.  


Ahojte, spolkáči!  

V prvom rade by som sa vám chcela predstaviť. Volám sa Dominika, som v treťom ročníku a do redakčnej rady som sa pridala teraz v decembri, tak ste o mne pravdepodobne ešte nepočuli. Chcela by som vám popriať krásne Vianoce prežité v kruhu vašich milovaných a, keďže máme za sebou veľmi náročný rok, dovolím si tvrdiť, že jeden z najťažších, želám vám, aby ste do toho nového roka vkročili pravou nôžkou a v plnom zdraví. Verím, že sa čoskoro uvidíme osobne na pôde našej fakulty. Užite si sviatky a prajem veľa úspechov počas skúškového obdobia.

Vaša Dominika


Už je tu čas vianočný,

skončil sa semester náročný.

Krásne sviatky prajem vám,

k tomu pokoj a lásku želám.

Nech vás celý rok šťastie sprevádza,

a všetko zlé zďaleka obchádza.

 

VeronikaMilí spolkáči,

ďakujeme vám, že ste to s nami nevzdali ani v tomto náročnom roku. Zapojili ste sa do mnohých projektov a prijali spolkového ducha priamo vo svojich domovoch. Spoločne sme si pestovali kariéru od semiačka na historicky prvých online KDF, pozreli sa na kĺb zaujímavým témam v časopise Farmakoviny a tešili sa z príchodu Vianoc otváraním symbolického adventného kalendára. Prajeme vám, aby ste zužitkovali všetky vedomosti, skúsenosti a priateľstvá získané tento rok. Aby ste naplnení vianočnou atmosférou rozdávali radosť všetkým vôkol vás. Najviac si však želáme, aby sme sa po sviatkoch mohli všetci konečne stretnúť aj na školských chodbách a skvelých projektoch priamo v Bratislave.

 

Veľa pevných nervov počas skúškového a šťastné a veselé praje

Peci

 

 

Milý spolok SSŠF,

rok 2020 bol veľmi výnimočný. Nielen tým, že tu máme globálnu pandémiu, ale práve aj vďaka vám. Vám všetkým, ktorí ste urobili maximum preto, aby spolok dokázal aj naďalej fungovať a organizovať svoje projekty. Patrí vám za to veľká vďaka a máte môj obdiv. Preto si tieto Vianoce vychutnajte ako zadosťučinenie a oddych po dobre vykonanej práci v kruhu rodiny. Držte sa a dúfam, že sa v novom roku uvidíme aj naživo.

 

Peder

 

 

Milí členovia SSŠF!

Pred pár dňami som si uvedomila, že mi chýba taký „predvianočný pocit“. Zvyčajne som v tomto období pozerala vianočné reklamy, ozdobovala môj internátny stromček v sprievode pesničky Vianoce ‘97 od skupiny Vidiek alebo som sa zúčastňovala každoročného „Veľkého sťahovania národov – smer východ“, no tento rok... nič. Asi nastal čas ukázať vírusu, že povestný „vianočný duch“ je voči nemu imúnny. Preto vám k najkrajším sviatkom roka prajem čo najmenej lockdownových, skúškových a iných nesviatočných myšlienok, pohodlnú „bublinu“, či už to pre vás znamená celodenný maratón rozprávok v televízii (samozrejme, v pyžame a teplých ponožkách), hory jedla a koláčikov, alebo sa uspokojíte s nenahraditeľnými chvíľami v rodinnom kruhu. Nakoniec želám to najhlavnejšie – zdravie, nech si všetku tú trblietavú, milo gýčovitú, ale aj hlboko duchovnú nádheru Vianoc naplno užijete, aby ste do nového roka mohli vojsť s plnými silami. Jednoducho, prajem vám požehnané, pokojné a radostné (farmaceutické) vianočné sviatky a šťastný nový rok!


Baška

 

 

Šťastné a veselé sviatky, lásky plný dom, nech sme tu pre iných a nech zabudneme na vianočný zhon. Vianoce sú časom pokoja, tak si ich také zachovajme a do každého dňa počas nového roka, si aspoň časť z nich prinášajme.

 

Simka

 

Milý SSŠF!

Bezpochyby bol tento rok ťažký pre každého z nás. Dúfam, že ste mali možnosť zistiť, že aj keď sa cítite na všetko sami, v skutočnosti tu stále niekto pre vás je. Pre mnohých ľudí je tu práve náš spolok SSŠF. Mnohým z nás ukázal cestu, ako sa dá ísť ďalej, a vniesol nádej do našich sŕdc. Tak teda, milí spolkáči, užite si krásne sviatky v kruhu svojich blízkych a vychutnajte si to povestné čaro Vianoc, ktoré tam naozaj je. Šťastné a veselé Vianoce, SSŠF!

 

Danielka

 

 

Drahí spolkáči!

Vďaka tým, čo prinášajú aktivity, aj tým, ktorí sa ich zúčastňujú, aj tým, ktorí do nich vkladajú svoje srdce. Veľmi to cítiť.

Vinšujem vám, deti milé,

málo kofeínu v žile...

Radšej veľa hodín zdravých spánkov,

aby ste mali ráno ozaj dobré ránko.

Dosť glukózy pre mozog,

aby so skúškami stíhal krok.

A kyslík pre srdiečko...

(nadýchni sa, nestresuj)...

Aby na vianočné sviatky

starosti sa pominuli

a čas nádeje, radosti a pokoja

príjemne ste využili

nie na biflenie,

ale chvíle s rodinou a dobrôt strávenie.

 

Janie

 

 

Nie je, čo by už nebolo povedané vyššie. Požičiam si teda slová Milana Rúfusa a doplním len jediné: „A napokon láska...“. Majte nádherné, láskyplné vianočné sviatky, vychutnajte si ich pokoj a radosť, nezabudnite si v rámci prípravy na skúšky robiť prestávky a pripomeňte si čaro všetkých maličkostí, ktoré Vianoce robia Vianocami. Ďakujeme vám za vašu priazeň a po sviatkoch sa na vás opäť tešíme.

 

Martina